Světlo a čas

Večerní relax na nenápadném, ale velice fotogenickém místě v Praze, u Vyšehradského tunelu. Ponurou atomosféru a zápach stok tu občas prorazí jen průjezd tramvaje, zmatený běžec nebo chodec vracející se z večírku, který nenápadně přidá do kroku, jakmile spatří mou černě oděnou postavu stojící u ústí tunelu.

Kdysi jsem tu pořídil můj oblíbený snímek. Bohužel jsem nedbalostí přišel o originální RAW soubor a zbyl mi jen JPEG se špatně vyváženou bílou a oči pro pláč. Proč si ho tedy nezkusit nafotit znovu? Původní snímek níže je z 8.12.2010, je to tedy témeř na den přesně šest let zpátky. Tehdá ještě na můj milovaný Canon 450D a Sigmu 10-20 F4-5.6.

Příliš dlouhá expozice kolem dvaceti sekund dala zaniknout světlům projíždějící tramvaje. Pamatuji si, jaká strašná zima mi z toho postávání u stativu tehdá byla. Bohužel graffity na oblouku mostu smazal čas a Technická správa komunikací. Přesná rekonstrukce půvdního snímku se tedy nekoná. Nevadí, když už jsem tu, zkusíme to jinak.

Do galerie to nebude, ale pro mé potěšení to stačí. Počkáme si na nějaké chodce, abychom tomu dodali měřítko a život. Paní s taškou by se hodila na přebal nového dílu Nesba s názvem Tunel. :c)

A nakonec jedna veselejší. Pár s kočárkem dojel až ke mně a tiše se zastavil přímo za mými zády. Zvednul jsem se od hledáčku a vyděšeně se otočil. „Tak jak ste na tom, pane? Můžeme? Můžete, odpověděl jsem, ale musíte se usmívat“. :c) Líbí se? Stáhněte si jednu mírně rozmazanou, na které se neztrácejí ikony, jako pozadí Vaší plochy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografie a jeho autorem je Miloslav. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>