Třeboň 2014

Podzimní minidovolená s Martinou, Nelou a Petrem po krásách Třeboňska. Kromě krásného kraje plného rybníčků, lesů a cestiček nepříliš vhodných pro kočárky poznáváme i strasti návštěv restauračních zařízení s dětmi nebo nechutné dortíky z místní cukrárny. Naštěstí máme více než štědrý prostor se modelářsky vyřádit.

Rozhodně můžeme doporučit příjemné ubytování přímo v Třeboni v penzionu Vila Jasmína. Je to sice bez jídla, ale paní je milá, prostředí příjemné, velmi čisté a navíc jsou přímo zařízeni na ubytování s dětmi. Z restaurací pak doporučujeme restauraci Šupinka – slušný podnik, personál profesionální, jídlo a zejména ryby výborné. Na návštěvu více restaurací jsme po hereckém výkonu Zuzky neměli nervy. Několik málo fotek, které se mi podařilo zachránit z poškozené SD karty, je klasicky v naší fotogalerii.

Dobré jídlo s sebou má pak pizzerie TopSpin, Kebab House Třeboň a nebo řízkárna Kopretina. Na výlety s kočárkem ale u nás stále vede Šumava. Možná je to náhoda, ale cestičky se nám tam zdají tak nějak rovnější, hladší a příroda naopak divočejší. Každé dopoledne byl alespoň prostor pro pořádný FPV průzkum okolí Třeboně. Náramně jsme si to užili, mimo Prahu je rušení minimální. Ve městě se nám létání zdá nezodpovědné a tak bereme za vděk kdejakou loukou s loveckým posedem, balíkem slámy nebo stromy uprostřed.

Poslední den se bohužel stal osudným pro Peťovu trikoptéru - byla ztracena v akci. Najít se nám ji i přes Petrovu obětavost nepodařilo, pravděpodobně se utopila ve Zvíkovském rybníku, který je obehnán bahnem a rákosím. V ledové špinavé vodě tak nakonec odepsal ještě boty a ponožky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>